Aby założyć spółkę tradycyjnie należy udać się osobiście do poszczególnych urzędów i sądów, uzupełnić wiele wniosków i formularzy, a następnie czekać aż zostaną rozpatrzone. Jeżeli wszystko poszło dobrze naszą spółkę zarejestrujemy w przeciągu 2-3 tygodni. W przypadku jakichkolwiek braków lub błędów będziemy zmuszeni nanieść poprawki. To z kolei wydłuży czas rejestracji do kilku miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet roku.

Jednym ze sposobów na obejście tych niedogodności jest założenie spółki on-line. Dzięki temu logując się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości za pomocą zaledwie kilku kliknięć będziemy mogli zarejestrować nasz podmiot gospodarczy. Wystarczy że uzupełnimy formularz rejestracyjny wymaganymi informacjami. Program sam wygeneruje wymagane dokumenty i wyśle do odpowiednich urzędów. E-rejestracja pozwala zarejestrować spółkę już w zaledwie 24 godziny.

Należy podkreślić, że nie każda spółka może zostać zarejestrowana w systemie S24. Prawo do tego ma wyłącznie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna oraz spółka komandytowa.

Tags: