Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest popularną formą do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Może ona zostać założona tradycyjnie w urzędzie lub w sposób uproszczony przez Internet bez udziału notariusza.

Zakładanie spółki z o.o. bez notariusza odbywa się na specjalnej platformie teleinformatycznej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości na początku 2012 roku. Dokumenty, które wymagane są do zawiązania spółki z o.o. generowane są automatycznie po wprowadzeniu przez użytkownika danych zakładanej firmy do odpowiednich formularzy. Przedsiębiorca musi podać również numery PKD, które będą pasować do profilu prowadzonej działalności oraz wybrać właściwy sąd rejonowy. Dokumenty należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub za pomocą profilu zaufanego.

Zakładanie spółki z o.o. bez notariusza odbywa się w zaledwie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do wybranego sądu. Dzięki temu przedsiębiorca w bardzo krótkim okresie czasu może rozpocząć prowadzenie własnej firmy.

Tags: