Zakładanie spółek przez internet z użyciem gotowego wzorca wydaje się na dobre wypierać tradycyjną formę zakładania działalności gospodarczej. Z roku na rok coraz to więcej przyszłych przedsiębiorców wybiera całkowicie elektroniczną rejestrację spółki na pierwszy etap rozpoczynania prowadzenia własnej firmy.

Dwa sposoby na rejestrację spółki

Jeszcze do niedawna możliwe było przeprowadzenie procedury tradycyjnie – wniosek i wszystkie dokumenty składane były w sądzie, w formie papierowej. Niestety, tradycyjna rejestracja skutecznie odstraszała przedsiębiorców, którzy zniechęcali się ilością formularzy, koniecznych do wypełnienia oraz czasem oczekiwania na odpowiedź z sądu dotyczącą rozpatrzenia ich wniosku.

W momencie kiedy uruchomiony został eKRS, całkowicie zrezygnowano z papierowych wniosków.

Aktualnie istnieją dwie możliwości rejestracji spółki przez internet – w PRS i S24. To, z którego z nich skorzystamy warunkuje sposób sporządzenia umowy spółki i złożenia na nim podpisów wspólników.
Jeśli zależy nam na tym aby w statucie spółki zawrzeć indywidualne zapisy i spersonalizować jej treść jeszcze zanim sporządzony zostanie wniosek, umowa musi mieć formę aktu notarialnego. Aby założyć podmiot z taką umową konieczne jest przygotowanie treści dokumentu i złożenie na nim podpisu każdego ze wspólników w obecności notariusza. Kolejnym etapem rejestracji jest założenie konta w systemie PRS, sporządzenie i złożenie wniosku (dane wpisuje się w e-formularze).

Opcja założenia firmy w PRS przeznaczona jest dla osób, którym nie zależy na natychmiastowym podjęciu aktywnej działalności – na odpowiedź z sądu czeka się nawet kilkanaście dni.  Dla osób, dla których czas ma kluczowe znaczenie idealnym rozwiązaniem jest rejestracja spółki w 2 dni, w systemie s24.

Dzięki specjalnemu systemowi do przyszli przedsiębiorcy mają możliwość dopełnienia wszystkich formalności bez wychodzenia z domu, automatycznie na podstawie krótkiego formularza, a na rozpatrzenie wniosku muszą czekać maksymalnie 24 godziny.

Pomoc w założeniu spółki przez internet.

Rejestracja spółki z gotowym wzorcem – od zakładania konta po złożenie wniosku przez internet

Aby skutecznie przeprowadzić proces rejestracji firmy w S24 należy zadbać o to aby każdy ze wspólników posiadał podpis kwalifikowany i założył konto w systemie S24.  Po założeniu konta w systemie trzeba sporządzić wniosek i wszystkie wymagane dokumenty. Przygotowuje się je poprzez wpisanie danych do elektronicznych formularzy. Na ich podstawie system wykorzystując pozyskane dane, tworzy umowę spółki i wniosek o wpis do KRS. W dalszej kolejności każdy ze wspólników musi przystąpić do podpisania umowy i dokumentów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Do przeprowadzenia rejestracji spółki przez inernet w systemie s24 konieczne jest również uiszczenie opłat – 250 zl opłata sądowa i 100 zł za ogłoszenie w MSiG. Czas przeprowadzania procedury rejestarcji firmy – od założenia konta, poprzez sporządzenie umowy, złożenie podpisu wspólników i przesłanie dokumentów aż po otrzymanie wpisu, to zaledwie 2 dni.

 

Oferta rejestracji spółki w systemie s24

Zapraszamy do współpracy osoby zainteresowane przeprowadzeniem rejestracji spółki przez internet zarówno w systemie s24 jak i PRS, tych którzy chcą sporządzić umowę w firmie aktu, jak i tych którzy chcą korzystać z gotowego wzorca. Zajmujemy się przygotowaniem umowy, wniosku i wszystkich załączników. Pomagamy w założeniu konta w s24/PRS oraz złożeniu podpisu na dokumentach.

Zapraszamy do rejestracji firmy przez internet z pomocą ekspertów.

Tags: