Ogromna ilość potencjalnych przedsiębiorców decyduje się poprowadzić swoją działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wielu z nich pyta o to w jaki sposób zarejestrować spółkę z o.o. aby móc szybko rozpocząć swoją aktywność na rynku.

Istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie prowadzenia firmy w formie spółki z o.o.
Po pierwsze, rejestracja tradycyjna. W tym celu przedsiębiorca musi osobiście udać się do właściwych urzędów. Tam zobowiązany jest do uzupełnienia i złożenia licznych wniosków i formularzy. Tradycyjna rejestracja zajmuje od kilku tygodni nawet do paru miesięcy. Jest to proces bardzo problematyczny i niezwykle uciążliwy.

Drugim sposobem jest przeprowadzenie rejestracji za pomocą trybu S24. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się platforma, za pomocą której można utworzyć spółkę online. Umowa sporządzana jest na podstawie wzorca przez co przedsiębiorcy nie mogą wprowadzić do niej postanowień szczegółowych. E-rejestracja zajmuje zaledwie 24 godziny.

Trzecią metodą jest skorzystanie z usług rejestracyjnych świadczonych przez firmy z zewnątrz. Tym sposobem to specjaliści dopełnią na nas wszelkie obowiązki formalne, a my w przeciągu kilku dni będzie mogli cieszyć się gotową spółką.

Ostatnim sposobem jest kupno gotowej spółki, czyli podmiotu który został zarejestrowany jakiś czas temu. Kupując spółkę nasze obowiązki ograniczają się do podpisania jej umowy u notariusza. Dzięki temu naszą działalność będziemy mogli rozpocząć już w przeciągu jednej doby.

Tags: