Rejestracja sp z o.o. z udziałem spółki zagranicznej stała się opłacalnym rozwiązaniem stosowanym od niedawna zważywszy na niekorzystne zmiany, jakie wprowadził program Nowy Polski Ład, który bardzo ingeruje w prowadzenie firm w naszym kraju. Rozwiązanie to pozwala w dalszym stopniu innym sposobem niejako omijać podwójne opodatkowanie spółki bez stosowania tzw. „ukrytej dywidendy”.

Spółki zagraniczne z krajów Unii Europejskiej po spełnieniu odpowiednich warunków mogą zostać zwolnione z płacenia podatku od dywidendy ze spółek polskich, dlatego właśnie przedsiębiorcy powinni zastanowić się nad założeniem sp z o.o. z udziałem spółki zagranicznej, gdyż dzięki temu mogą zoptymalizować koszty i korzystniej wypłacać dywidendy ze spółki.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z tematem oraz w przypadku decyzji o rejestracji pomogą w przeprowadzeniu procesu założenia spółki z organiczną odpowiedzialnością z udziałem spółki zagranicznej.

Tags: