Rejestracja spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 2023

Nie maleje popularność spółki z o.o., jak wynika z najnowszych badań, w 2023 roku wciąż będzie to najchętniej wybierana przez przedsiębiorców forma prowadzenia działalności. Większość przedsiębiorców planujących dopiero otwarcie biznesu, waha się pomiędzy dwiema możliwościami. Pierwszą z nich jest jednoosobowa działalność gospodarcza, drugą właśnie spółka z o.o.. Są to zupełnie odmienne formy, dedykowane innej grupie przedsiębiorców, które dają swoim właścicielom zupełnie odmienne możliwości.

Spółka z o.o. wady i zalety

W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wad możemy wymienić bardzo niewiele. W zasadzie jest nią tylko obowiązek prowadzenia pełnej księgowości i dodatkowe koszty z nią związane. Prowadzenie działalności w ramach tej formy przynosi wspólnikom znacznie wiele korzyści. Najważniejszą zaletą spółki z o.o. jest ochrona prywatnego majątku wspólników, którzy ryzykują wyłącznie do wysokości wniesionych wkładów. Kolejną, jest niski koszt rejestracji oraz bardzo prosta procedura uzyskiwania wpisu do KRS i zmiany danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców.

Dokumenty do rejestracji spółki z o.o. 2023
Jakie dokumenty do rejestracji spółki z o.o 2023

Wniosek do rejestru o wpis spółki można składać na dwa sposoby. W zależności od tego czy spółki a ma formę aktu notarialnego czy sporządzana jest na bazie gotowego wzorca, procedura złożenia dokumentów do sądu może zostać przeprowadzona całkowicie przez internet. Jest to ogromna zaleta, bardzo ceniona przez przedsiębiorców.

Rejestracja spółki z o.o. dokumenty

Wniosek do rejestru i dokumenty zarówno do zmiany danych, jak i o wpis składa się obecnie wyłącznie online. Nie ma możliwości przygotowania ich w papierowej formie i podpisania przez wspólników inaczej niż elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Jedyną kwestią, jakiej nie można dopełnić przez internet jest sporządzenie umowy spółki przez wspólników, jeśli ma ona mieć formę aktu notarialnego.

Niezależnie od jej formy umowy spółki, wniosek KRS-W3 składa się przez system do rejestracji i zmiany danych spółki w KRS. Po założeniu w nim konta przez wszystkich wspólników można przystąpić do sporządzania dokumentów do sądu. W systemie wypełnia się formularze, na podstawie których generowany jest wniosek o wpis (KRS-W3) lub wniosek o zmianę danych KRS. Jeśli umowa spółki będzie tworzona na bazie gotowego wzorca, również należy utworzyć ją w systemie. Po przygotowaniu przez wspólników dokumentów i umowy spółki, należy je podpisać i przesłać do sądu. W zależności od systemu z jakiego korzystamy, odpowiedź z sądu dotycząca tego czy wpis spółki z ograniczoną odpowiedzialnością został dokonany lub zcy dokonano zmiany danych krs, otrzymamy w 1 dzień lub w przeciągu 2 tygodni. W przypadku umowy na bazie wzorca, sąd odpowiada na złożone przez wspólników dokumenty w 24 godziny, w przypadku umowy spółki w formie aktu wszystko zależy od pracy sądu.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie wymaga w zasadzie dopełniania żadnych dodatkowych formalności przez wspólników. Złożenie wniosku o wpis do rejestru, czyli formularza KRS-W3 zapewnia automatyczne przesłanie dokumentów do pozostałych instytucji i nadanie spółce z ograniczoną odpowiedzialnością numerów NIP i REGON.

Wniosek o rejestracje spółki z o.o. 2023
Wniosek o rejestrację spółki z o.o. w 2023 roku

Jest to rozwiązanie cenione przez przedsiębiorców. Są oni również zadowoleni z pracy sądu, który przy korzystaniu z S24 pracuje bardzo szybko i sprawnie. Ograniczenie formalności dla wspólników oznacza szybką rejestracją w KRS oraz możliwość błyskawicznego podjęcia działalności. Podobnie z kwestią zamiany danych w KRS, która jeszcze nigdy nie była tak szybka i prosta.

Najbardziej problematyczną kwestią dla przedsiębiorców chcących uzyskać wpis spółki do rejestru KRS nie jest samo złożenie do sądu wniosku KRS-W3, ale sporządzenie umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w formie aktu. Na szczęście dzięki S24 można skorzystać z gotowego wzorca i przygotować umowę w kilkanaście minut.

Rejestracja spółki z o.o dokumenty 2023 oferta

Jeśli poszukujesz kogoś kto pomoże Ci założyć spółkę z o.o. w 2023 roku sprawnie i bez ryzyka odrzucenia wniosku o wpis, można skorzystać z oferty specjalistów takich jak my. Zajmujemy się kompleksowym opracowaniem i pomocą w złożeniu wszystkich dokumentów niezbędnych do założenia spółki z o.o. w KRS. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

Tags: