Od lipca 2021 roku rejestracja spółki możliwa jest wyłącznie w systemie elektronicznym za pośrednictwem portalu PRS lub s24. W celu rejestracji należy założyć w systemie konto (wymagane jest jego potwierdzenie za pomocą np. kwalifikowanego podpisu elektronicznego) i wypełnić wniosek rejestracyjny, który następnie podpisze zarząd. Do składanego wniosku konieczne jest dodanie niezbędnych wymaganych załączników. Za składany wniosek elektroniczny należy również uiścić sądową opłatę i opłatę w MSIG za ogłoszenie spółki.
Proces rejestracji spółki w sądzie i urzędach trwa zazwyczaj 1-3 dni robocze. Po tym czasie spółka otrzymuje wszystkie niezbędne numery rejestracyjne i może już w pełni prowadzić swoją działalność rejestrową.

Rejestracja spółki przez s24 to temat który Cię interesuje? Planujesz założyć spółkę i masz pytania bądź wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu, rozwiejemy wszystkie Twoje niejasności. Pomożemy również w prawidłowym wypełnieniu dokumentacji i przeprowadzeniu rejestracji spółki w systemie s24.

Tags: