Rejestracja spółek z o.o wraz z rozpoczynaniem jej prowadzenia na chwilę obecną stanowi jedną z najbardziej powszechnych form prowadzenia firmy.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to spółki kapitałowe, które mogą być zakładane przez jedną, jak i przez większą liczbę osób w celu dopuszczalnym pod względem prawnym. Zakładanie takiej działalności jest procesem czasochłonnym i wiąże się z dopełnieniem wielu kwestii formalnych. By mieć gwarancję, że procedury przebiegają poprawnie i bezproblemowo warto udać się do kancelarii, która oferuje rejestrację spółek z o.o i wypełnienie szeregu dokumentów za Klienta.

Założenie jednostki gospodarczej rozpoczyna spisanie aktu notarialnego i przedstawienie pełnego zapisu w sądzie rejestrowym. Do wniosku konieczne jest załączenie między innymi druków, oświadczeń, dowodu uregulowania opłat, listy wspólników. Konieczne jest również zgłoszenie zmian w terminie do 7 dni od dnia zdarzenia w razie gdyby podczas prowadzenia działalności konieczne były jakiekolwiek przekształcenia. Rejestracja spółek z o.o wymaga także nakładów finansowych, w tym opłata za wpis w wysokości 500 zł.

Tags: