Większość cudzoziemców decydujących się na poprowadzenie działalności w Polsce postanawia założyć w tym celu spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wpływa na to wiele czynników, jednak najbardziej istotnym z nich jest fakt, że mogą to zrobić na takich samych zasadach ja polscy obywatele bez względu na kraj swojego pochodzenia. W przypadku pozostałych podmiotów gospodarczych są spore ograniczenia w tym zakresie.

Spółka z o.o wymaga też niewielkiego wkładu na pokrycie kapitału zakładowego w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych. Tak niska suma sprawia, że na założenie firmy pozwolić mogą sobie nawet osoby nie dysponujące zbyt dużymi środkami. Dużą zaletą spółki z o.o. jest jak sama jej nazwa wskazuje ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Dzięki temu założyciele nie muszą obawiać o swój prywatny majątek w przypadku gdyby ich firma się zadłużyła, gdyż wszelkie zobowiązania będą regulowane z kapitału spółki.

Samodzielne zarejestrowanie spółki z o.o. niestety jest długie i skomplikowane. Z tego względu procedurę tą warto powierzyć specjalistom. Rejestracja spółek z o.o. dla cudzoziemca dostępna jest między innymi w ofercie naszej firmy. Jeśli jesteś zainteresowany koniecznie zadzwoń.

Tags: