Myśląc o otworzeniu własnej działalności nie każdy zdaje sobie natomiast sprawę jak wygląda przebieg rejestracji spółki z o.o.. Większość przedsiębiorców może sobie tą procedurę kojarzyć jedynie z czasochłonnymi czynnościami dotyczącymi spisywaniem dokumentów niezbędnych do uzyskania wpisów, a następnie składaniem ich do urzędów i organów.

Pierwszym krokiem, od którego należy zacząć jest sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego lub przy użyciu gotowego wzorca formularza udostępnionego na portalu S24. Taki statut zawierać powinien wszelkie niezbędne dane dotyczące rejestrowanej spółki oraz jej wewnętrznej struktury.

Następnie, wspólnicy mają za zadanie zebrać kapitał zakładowy potrzebny do otworzenia firmy. Dodatkowymi kwestiami, jakie spełnia przedsiębiorca to składanie wniosków do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jako przyszły właściciel działalności możesz samodzielnie przejść przez wszystkie etapy, lub zlecić naszej Kancelarii wykonanie za Ciebie zadania. Eksperci w oparciu o doświadczenie i kwalifikacje oraz znajomość przepisów prawnych wypełnią wszystkie formalności umożliwiając Ci posiadanie spółki gotowej do prowadzenia działalności.

Tags: