Procedura rejestracji sp z oo składa się z dwóch metod – tradycyjnej i Internetowej, z których możesz wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Zakładanie własnej działalności w formie elektronicznej polega na wypełnieniu aktu notarialnego na portalu prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Procedura rejestracji sp z oo wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Pierwszym z nich jest założenie konta na portalu oraz stworzenie profilu przedsiębiorstwa po uprzednim zalogowaniu. Wszelkie informacje dotyczące procesu rejestracji podmiotu gospodarczego otrzymasz na utworzone przez Ciebie konto.

Po drugie obowiązkowo musisz wypełnić szereg dokumentów, dokładnie uzupełniając każdy jeden podpunkt. Przechodząc do podpisania umowy pojawi się sześć elementów, w których konieczne jest zawarcie informacji dotyczących listy wspólników spółki, przedmiotu działalności firmy, wariantu zbycia udziałów przez wspólników.

Podpisanie dokumentów oraz wniosku przy pomocy podpisu elektronicznego kwalifikowanego i uiszczenie opłat to kolejne dwa punkty prowadzące do skutecznej rejestracji.

Ostatnim zadaniem, z którym musisz się zmierzyć jest złożenie wypełnionych dokumentów rejestracyjnych jednostki gospodarczej w Sądzie Rejestrowym.

Tags: