Samodzielne założenie przedsiębiorstwa to sposób, na który decyduje się mało osób ze względu na to, że procedura składania wpisów i rejestracji podmiotu gospodarczego do Krajowego Rejestru Sądowego wymaga dużej ilości formalności, cierpliwości w oczekiwaniu na decyzję ze strony urzędów, a także znajomości obowiązujących przepisów i regulacji prawnych.

Podczas rejestracji firmy m.in. do Krajowego Rejestru Sądowego oraz innych urzędów i organów wnioskodawca musi zadecydować, czy chce dodatkowo posiadać wpis do VAT, czy wymagane są odpowiednie pozwolenia i licencje do prowadzenia przedsiębiorstwa oraz jakie jeszcze formalności należy spełnić, aby móc legalnie prowadzić biznes. Początkujący przedsiębiorcy mogą napotkać na tej drodze wiele nieścisłości, co w efekcie może przedłużyć całą procedurę.

Aby zaoszczędzić czas i nerwy zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej Kancelarii. Świadczymy nie tylko kompleksowe porady prawne przy rejestracji spółki z o.o., ale także konsultacje z ekspertami w kwestiach związanych z rachunkowością czy podatkami. Poza doradztwem nasze biuro oferuje również sprzedaż gotowych spółek oraz rejestracje przedsiębiorstw do Krajowego Rejestru Sądowego.

Tags: