Wraz z nadchodzącym 2022 roku przedsiębiorcy będą zobowiązania do dostosowania się do zmian wynikających z wprowadzenia ustawy zwanej Polskim Ładem. Wiele mówi się o zmianach, które dotyczą spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Nowy ład składka zdrowotna dla przedsiębiorców prowadzących spółki z o.o. – dlaczego warto temu przyjrzeć się bliżej?

Od 2022 roku właściciele spółek z o.o. zobowiązani są do dostosowania podmiotu do założeń Polskiego Ładu mówiących o tym, że wynagrodzenie członkom zarządów oraz prezesom spółek, a także innym osobom wybranym do pełnienia swoich funkcji w drodze powołania zostanie obniżone 9% składką zdrowotną liczoną od wynagrodzenia brutto bez możliwości odliczenia jej od podatku.

Istnieje możliwość skorzystania z rozwiązania pozwalającego na uniknięcie opłacania dodatkowego podatku – art. 176 KSH informujący o możliwości zobowiązania wspólnika do powtarzających się świadczeń niepieniężnych, za które będzie on otrzymywał wynagrodzenie.

Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc:
– doradcy podatkowego
– specjalistów prawnych.

w zakresie aktualizacji zapisów umowy spółki oraz sporządzenia umowy w oparciu o przepisy prawne, a także kompleksową pomoc w rejestracji spółki.

Tags: