Wiele osób decyduje się na poprowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to niezwykle korzystne narzędzie do poprowadzenia działalności na rynku z kilku względów. Po pierwsze, założyć może go niemal każdy w dowolnym celu, o ile nie łamie on przepisów prawa. Do zarejestrowania spółki z o.o. nie jest uprawniona inna jednoosobowa spółka z o.o. Spółka wymaga też niewielkiego wkładu na pokrycie kapitału zakładowego, bo w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych. To suma niemal symboliczna w porównaniu z pozostałymi spółkami kapitałowymi, gdzie sięgają one kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych.
Ogromnym atutem spółki z o.o. jest jak sama jej nazwa wskazuje ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Dzięki temu wspólnicy nie muszą obawiać się o swój prywatny majątek w przypadku zadłużenia firmy.

Jest wiele sposobów na to jak założyć spółkę zoo. Najkorzystniej jednak kupić gotową jednostkę, która pełną rejestrację ma już za sobą w związku z czym może natychmiast poprowadzić pod sobą działalność, a nasze obowiązki zostaną ograniczone do jednego krótkiego spotkania u notariusza.

Tags: