Wiele osób zastanawia się jak założyć działalność w Polsce. W naszym kraju firmy najczęściej prowadzone są w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Podmiot ten można założyć na kilka sposobów.

Pierwszym sposobem jest tradycyjna rejestracja w urzędzie. Jest to najdłuższa i najbardziej skomplikowana metoda. Wymaga uzupełnienia licznych wniosków i formularzy i złożenia ich do poszczególnych urzędów. Założenie spółki tradycyjnie zajmuje kilka tygodni, a czasem nawet parę miesięcy.

Kolejną metodą jest elektroniczna rejestracja, możliwa dzięki specjalnej platformie dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. E-rejestracja wykorzystuje wzorzec umowy w związku z czym założenie spółki zajmuje zaledwie 24 godziny.

Najszybszym sposobem jest kupienie gotowej spółki, czyli podmiotu, który przeszedł już pełną rejestrację w związku z czym może natychmiast poprowadzić pod sobą działalność na rynku. Kupno spółki ogranicza obowiązki do minimum, jakim jest podpisanie umowy u notariusza. W przeciwieństwie do elektronicznej rejestracji umowa spółki może być jednak dostosowana do potrzeb wspólników.

Tags: